tel: +48 22 101 07 47 mob: +48 604 99 44 66 email: info@iberiahome.pl

Alicante to jedno z najbardziej rozpoznawalnych miejsc na Costa Blanca, które przynależy do Wspólnoty Walenckiej. Miasto zamieszkuje około 340 tys. mieszkańców, a wyróżnia je piękny bulwar z aleją palmową oraz niezliczona ilość uliczek od niego odchodzących z przykuwającymi wzrok butikami w pięknych starych kamienicach.

Miasto charakteryzują szerokie piaszczyste plaże i silne słońce świecące ponad 300 dni w roku. To właśnie one przyciągają rocznie tysiące turystów. Zarówno miasto jak i jego okolica a także bardzo przystępne ceny jak na Polską kieszeń, sprawiają, że coraz liczniej pojawiają się osoby, które zainteresowane są zakupem nieruchomości w Hiszpanii jako inwestycję na wynajem lub własny wypoczynek.

  

Najbardziej znaną plażą jest San Juan de Alicante. Jest to plaża z przyznaną niebieską flagą, świadczącą o jej najwyższej klasie czystości. Położona jest około 6km od centrum miasta. Możemy się tam dostać autobusem, który odjeżdża z Plaza del Mar.

W Alicante znajduje się ogromny port jachtowy z pięknymi długimi alejami. Można tutaj oddać się chwilom relaksu, przysiąść w cieniu drzew palmowych i oddać się wspaniałej morskiej bryzie.

Miasto zostało założone przez Rzymian i nazwane przez nich „miastem światła”. Przepełnione jest historycznymi budowlami. Oferuje niezliczoną ilość atrakcji dla zwiedzających, począwszy od kościołów, poprzez katedry, zamek i wspaniały port, będący międzynarodowym miejscem przeładunkowym. Nad miastem dumnie rozpościera się twierdza Castillo de Santa Bárbara wzniesiona w XII w. Można do niej dostać się windą od strony nadmorskiej autostrady. Wprawdzie wystawy zaprezentowane we wnętrzach zamku nie dorównują ekspozycjom w polskich zamkach, jednak jest to miejsce, do którego koniecznie należy się wybrać ze względu na oszałamiającą panoramę na wybrzeże Alicante. Wstęp na teren zamku kosztuje około 3 EUR.

Miejscem wartym obejrzenia jest również Basílica de Santa María. Została wzniesiona w miejsce meczetu. Jej fasada nawiązuje do stylu barokowego, zaś wnętrza są wykonane w stylu gotyckim.

Warto również udać się na wycieczkę jednodniową na wyspę Tabarca. Wyprawę rozpoczynamy w porcie Alicante, mającym swój początek przy Explanada de Espaňa (promenada Alicante). Wyspa jest niewielka i płaska. Zamieszkuje ją zaledwie kilkadziesiąt osób. Charakterystyczne dla niej są zabudowy rybackie, kościół oraz port. Dla smakoszy różnorodnych potraw, polecamy spróbowanie duszonej ryby caldero de Tabarca. Na wyspę można również dostać się z miejscowości Santa Pola oraz Torrevieja.

Po zwiedzaniu można dać upust zmęczeniu w parku El Palmeral. Jest to palmowa oaza w Alicante ze strumykami i piękną, śródziemnomorską roślinnością. Park bogaty jest w liczne atrakcje dla dzieci oraz kafejki.

Dzięki obecności przez lata różnorodnych kultur, powstała niezwykle aromatyczna kuchnia, której grzech byłoby nie spróbować. Podniebienia zaspokajają smaki oliwy z oliwek, różnych kombinacji mięsnych, owoców morza, warzyw i przypraw, a także potrawy takie jak paella, rozmaite tapas oraz przepyszne wina.