tel: +48 22 101 07 47 mob: +48 604 99 44 66 email: info@iberiahome.pl

Torrevieja to typowe hiszpańskie miasteczko nie tylko przyciągające tłumy pięknymi plażami oraz słońcem, ale także wspaniałymi butikami, sklepami, kafejkami i świetną kuchnią. Tutejsze plaże zyskały miano najczystszych – posiadają niebieską flagę przyznawaną jedynie najlepszym plażom przez UE. Przystosowane są dla rodzin z dziećmi. Również miłośnicy sportów wodnych znajdą tutaj wiele atrakcji, począwszy od windsurfingu, poprzez kitesurfing, a skończywszy na nurkowaniu i żeglarstwie.

Miasto położone jest 45 km od Alicante. Światowa Organizacja Zdrowia poleca to miejsce jako idealne dla osób dbających o swoje zdrowie. Panuje tutaj szczególny mikroklimat, który wytworzył się dzięki obecności słonych jezior – o ciekawej różowej barwie. Obecnie mieszczą się w tym miejscu parki krajobrazowe, przyciągające licznie różne gatunki fauny i flory. Możemy spotkać brodzące w jeziorach flamingi.

Torrevieja Costa Blanca

Torrevieja położona jest pomiędzy dwoma lagunami: Laguna de Torrevieja i Laguna de la Mata. Pierwsza z nich ma zabarwienie różowo – fioletowe. Jest to efekt występowania w wodzie różowych alg. Druga zaś jest koloru zielonego. W lagunie możemy oddać się kąpielom błotnym. Polecane są one przy schorzeniach reumatycznych, krążenia, oddechowych oraz problemach skórnych. Kąpiele błotne serwowane są również w Lo Pagan, oddalonego od Torrevieja o około 15 km. Dostęp do błota leczniczego jest bezpłatny - wystarczy zabrać ze sobą wiaderko do polewania wodą i gąbkę oraz obuwie do wody, gdyż miejscami bywa ona gorąca.

Na ulicach Torrevieja w każdy piątek odbywa się targ miejski z licznymi stoiskami. Czasami ich liczba dochodzi do 1500 straganów. Jest to jeden z największych targów odbywających się w Hiszpanii. Sprzedawane są tutaj rozmaite produkty: owoce, warzywa, sery, mięsa, ale również produkty przemysłowe, pamiątki, ozdoby. Targowisko możemy odwiedzać w godzinach 7 - 14.

Torrevieja deptak IberiaHome

W centralnej części wybrzeża miasta został zbudowany jeden z największych portów jachtowych Hiszpanii. Tuż za nim można pospacerować wzdłuż nowoczesnej promenady.

Wśród miejsc, do których niewątpliwie należy się wybrać jest: Aquapark, muzeum soli, słone laguny, park miejski.

Na obrzeżach miasta w La Mata można obejrzeć wieżę z panoramicznym widokiem na morze. To od niej wywodzi się nazwa miasta. Torre oznacza wieża, Vieja – stara. Niegdyś broniła wjazdu do miasta i do portu.

W okresie świąt Bożego Narodzenia warto obejrzeć dużą szopkę umiejscowioną na placu przed kościołem Iglesia de la Inmaculada Concepción. Można ją podziwiać od 30 listopada do 8 stycznia. Jej rozmiary sięgają 200 m2. Składają się na nią liczne figurki ludzi i zwierząt.

Torrevieja ma idealne połączenie z lotniskiem. Codziennie z częstotliwością co godzinę, odjeżdża z portu lotniczego autobus bezpośrednio do Torrevieja. Podróż trwa około godziny. Przejazd kosztuje około 10 EUR.

Torrevieja park IberiaHome  2

Możemy również skorzystać z oferty wypożyczalni samochodów. Na naszych stronach oferujemy szeroki wybór aut idealnych podczas wakacyjnych wędrówek.

Wszystkie atrakcje Torrevieja spowodowały, że jest to miejsce idealne do zakupu nieruchomości w Torrevieja takich jak domy, apartamenty czy wille.. I tak jedną z największych grup, które zamieszkują miasto (poza Hiszpanami) są Rosjanie, Polacy, Anglicy oraz Niemcy. Miasto dopasowuje się do potrzeb napływających narodowości. Można znaleźć sklepy, szkoły i wszelkie usługi sprofilowane bezpośrednio pod grupę napływających narodowości.

 

 

Informacje o Torrevieja - wydarzenia, ciekawostki, aktualności:

           Aquapark czynny jest od 3 czerwca do 5 września. Wstęp kosztuje ok. 15-20EUR.

 

Transport publiczny

z lotniska w Alicante odbywa się 8 razy dziennie. Autobus nie ma przystanków po drodze. Autobusy z lotniska odjeżdżają w następujących godzinach:

8:00, 10:00, 12:00, 14:00, 16:00, 18:00, 20:00, 22:00

z Torrevieja na lotnisko w Alicante autobusy mają następujące godziny odjazdu:

7:00, 9:00, 11:00, 13:00, 15:00, 17:00, 19:00, 21:00

Przystanek znajduje się na ulicy: Calle del Mar, 50

Koszt biletu to około 7 EUR. Dzieci do lat 4 odbywają podróż za darmo.

W autobusie jest bezpłatny Internet. Podróż trwa około 50 minut.

Telefon: 96 571 01 46