tel: +48 22 101 07 47 mob: +48 604 99 44 66 email: info@iberiahome.pl

Villamartin jest regionem bardzo szybko rozwijającym się pod kątem turystycznym. Zlokalizowana jest w południowej części Costa Blanca. Należy do Orihuela Costa i znajduje się w pobliżu  Torrevieja, Playa Flamenca i Punta Prima.

Aby dostać się do Villamartin z Polski, podróżujemy samolotem do Alicante, gdzie znajduje się międzynarodowe lotnisko, oddalone od urbanizacji o około 50km. Z naszego kraju usługi przewoźnicze proponują linie Ryanair. Nierzadko można natrafić na specjalną cenę przelotu rzędu 300zł w obie strony. Dla podróżujących z innych państw dostępny jest również port lotniczy w Murcii. Na dzień dzisiejszy z Polski nie latają samoloty bezpośrednio do tego miasta. Jak już dotarliśmy do Alicante, możemy skorzystać z rozmaitych form transferu do Villamartin, włączając prywatne busy transferowe, taksówki albo wypożyczalnie samochodów . Dodatkowo należy nadmienić, iż Villamartin jest bardzo dobrze skomunikowana z autostradą AP-7, która prowadzi bezpośrednio do lotniska w Alicante.

Urbanizacja jest położona około 5 minut drogi samochodem od plaży i morza. Wiąże się to jednak z wieloma zaletami. Po pierwsze przeważa zabudowa willowa. Każdy dom posiada nieco większe działki wokół domów, aniżeli w miejscach tuż przy morzu. Dodatkowo, a może i najważniejszą korzyścią, jest brak obecności piasku i pyłu na fasadach budynków, przez co nie wymagają one tak częstego mycia i renowacji, jak elewacje nieruchomości znajdujących się tuż przy plaży. Ponadto domy nie są również atakowane przez wilgoć.

Urbanizacja Villamartin rozrosła się intensywnie w przeciągu ostatnich lat. Napływa tutaj coraz więcej narodowości takich jak: mieszkańcy wysp brytyjskich oraz północnej i środkowej Europy. Wabią ich niskie ceny apartamentów oraz domów, okalanych permanentnym słońcem i pieknymi ogrodami. Ponadto można spotkać w tym miejscu (zamieszkujących na stałe lub tymczasowo) grupy Niemców, Rosjan, Polaków. W Villamartin dominuje niska zabudowa. Nie spotkamy się tutaj raczej z widokiem drapaczy chmur. Osiedla są niezwykle zadbane, zielone, spokojne, zaś ludzie bardzo życzliwi i pomocni. Na większości osiedli dostępne są czyste i wypielęgnowane baseny.

Wielu turystów odwiedza Villamartin ponieważ znajdują się tutaj światowej klasy pola golfowe: Campoamor, Las Ramblas i Villamartin. Specjalny mikroklimat pozwala na uprawianie sportu o każdej porze roku. 18-dołkowe pole Campoamor położone jest w dwóch połączonych dolinach, otoczonych niedużymi wzgórzami, które chronią miejsce przed porywistymi, morskimi wiatrami.Pole golfowe funkcjonuje od 1988 roku. Golf na Las Ramblas nieprzerwanie ma miejsce od 1990 roku. Teren został zaprojektowany przez słynnego projektanta Pepe Gancedo.To pole golfowe położone jest na górzystych terenach wśród licznych strumieni wodnych i jest wypełnione charakterystyczną roślinnością śródziemnomorską. To ona sprawia, że w razie wysokich temperatur można schronić się i zrelaksować w jej cieniu. Z wielu miejsc roztacza się panorama morza. Pole golfowe Villamartin zaprojektowane przez Paula Putmana rozciąga się na wzgórzach urbanizacji. Z najwyższych punktów obiektu możemy podziwiać widoki na morze. Pole golfowe ma powierzchnię 6005m2.

Jeśli nie są Państwo miłośnikami golfa (albo jeszcze nimi nie jesteście) Villamartin oferuje szereg innych atrakcji. Przede wszystkim można skorzystać z pięknych pagórkowatych terenów do jazdy na rowerze. W pobliżu znajduje się wiele miejsc wartych obejrzenia, jak zbiorniki wodne - jeziora o różowej lub turkusowej barwie, góry oraz można podziwiać nieco odmienną od naszej rodowitej śródziemnomorską naturę. Poza tym warto skorzystać z uroków klimatu, który dostarcza wiele promieni słońca i ciepła. Costa Blanca szczyci się ponad 300 dniami słonecznymi w roku i średnią temperaturą na przestrzeni roku 20 stopni. Można wysnuć wniosek, iż jest to jedno z najcieplejszych i najbardziej słonecznych miejsc w Hiszpanii. Nie powinien więc dziwić nikogo fakt napływu narodowości pochodzących z nieco chłodniejszych oraz bardziej deszczowych terenów świata.A według Unii Europejskiej rejon ten charakteryzuje się najlepszym i najzdrowszym klimatem w Europie.

Dookoła urbanizacji dostępnych jest wiele zarówno „dzikich” jak i strzeżonych plaż, z których możemy skorzystać. Warto wybrać się na plaże: La Zenia, Cabo Roig, Playa Flamenca i Campoamor. Szeroka i długa linia brzegowa powoduje, iż plaże stają się „prywatnymi”, kameralnymi miejscami. Znajduje się tam jasny, miałki piasek. Wszystkie z powyższych miejsc zyskały miano najczystszych, bezpiecznych plaż z udogodnieniami dla rodzin, poprzez przyznanie przez Unię Europejską nagrody w postaci niebieskiej flagi. Plaże codziennie są czyszczone przez specjalne maszyny. Jeśli nie posiadamy samochodu na miejscu, warto skorzystać z ofert wypożyczalni samochodów, aby dostać się na plażę, ale również stać się niezależnym i móc zwiedzać okoliczne, urocze tereny.

Na miejsce warte wspomnienia w tym artykule jest Villamartin Plaza. Jest to plac z charakterystycznym biało czarnym wzorem szachów. Plac otacza szereg sklepów, barów, kafejek, banków i restauracji. W ścisłym sezonie plac żyje praktycznie do białego rana i jest wypełniony gwarem, śmiechem oraz szczęśliwymi mieszkańcami.

Na naszej stronie www http://iberiahome.pl znajdziecie Państwo wiele ofert zakupu nieruchomości Costa Blanca, zlokalizowanych w Villamartin. Można skorzystać z ofert kupna/wynajmu apartamentów, willi oraz bungalowów.

Zapraszamy serdecznie na wizytę rekonesanową do naszego biura.